Овој рецепт ми го правеше мајка ми, кога бев мала.
1. Во длабок сад се ставаат урдата, шеќерот, јајцето, солта, ванилата, растопениот путер и брашното.
2. Сите состојки се промешуваaт и формираме тесто.
3. Тестото се прави во вид на векна и се сечат парчиња со дебелина од 1 см.
4. Потоа се ставаат во тенџере со зовриена вода да се варат.
Се служат топли со кисела павлака или со сируп од јагоди.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови