1. Се мешаат заедно маргаринот(маста), шеќерот, ванила, јајце, жолчки, румот, кора од лимон и брашното. Кога ќе се изедначи тестото се остава да одмори во фрижидер 30мин.
2. Од тестото се обликуваат топчиња со големина колку цреша и се валкаат-макнуваат во изматените со вилушка белтоци.
3. Се валкаат во мелените ореви и се печат на 180С-20мин.
4. На пареа се топи чоколадото со маргаринот и се лепат по две колачиња.
Многу се вкусни и ароматични колачињата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови