1. Се подготвува првиот фил убаво се меша да нема никакви грутчиња.
2. Се тура првиот фил во сад (кој може да се загрева во микробранова) и над него се се редат коцките бело чоколадо.
3. Во истиот сад во кој го подготвувавте првиот фил ќе ги измешате состојките за вториот, убаво да нема никакви грутчиња.
4. Над белите коцки чоколадо ќе го полиете и вториот фил.
5. Се става садот во микробранова печка на средна температура 3-4 минути.
Декорирајте со овошје или некој џем.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови