Брз, освежителен милкшејк, за летните денови.
Најпрво праските се лупат, сецкаат и блендираат. Потоа се додаваат млекото и сладоледот и уште еднаш се блендира се заедно.
Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови