Едноставна, вкусна и необична салата.
На плитка поголема чинија се става измиената салата. Врз неа се ставаат исечени парчиња диња, парчиња пршута моцарела и сечените маслинки. Се поросува одозгора со оригано.
Во помала тегличка се мешаат сите состојки за преливот.
Преливот се става насекаде врз салатата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови