1. Зелката и лукот ситно се сецкаат, а морковите се рендаат.
2. Во голем пластичен сад се промешуваат зелката, морковите и лукот.
3. Во тенџере се истура водата, се додава шеќерот, солта и зејтинот и сето тоа се вари.
4. Кога водата ќе зоврие се додава оцетот и пак се вари 2-3 минути.
5. Се истура маринадата во зелката и се остава да отстои 2 часа.
6. Потоа се става во теглите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови