Зелката се чисти и се сецка на ситни парченца. Се чисти кромидот се сецка на ситно и во тава со маслото се запржува додека да порумени.
Потоа се додава постепено зелката и се динста додека да омекне. Се зема поголемо тенџере и во него се става пола од издинстаниот кромид и зелка. Врз тоа се прелева со дел од доматниот сос и се реди пафлакот кој претходно е исечен на парчиња. Врз месото се додава остатокот од зелката и се прелева со остатокот на доматниот сос. При крај се додаваат зачините и се прави мала запршка од малку масло и 2 м.л црвен пипер. Се вари на тивко околу 2 часа. Пред служење се додава сецкаото лукче.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор-Сподели под исти услови