Кога ќе ви дојдат другарките почестете ги со овој коктел, многу е лесен и убав. Малини, сладолед, шлаг и ликер ставете се' во нутрибулет и изматете.
Сервирајте ги во мали чашички, одозгора украсете со малини и нане.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани