Прво се запржуваат свинското месо и сланината исечени на коцки. Откако е пржено се трга на страна.
Во истата тава се запржува кромидот и пиперките исечени на помали парчиња.
Кога е пржено се додаваат доматите, излупени и исечени на коцки. Кога ќе се наполу пржени доматите, се додава и прженото месо и сланината. Кога ќе испари течноста од доматите, се посолува и мучкалицата е готова.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови