1. Сувите пиперки се сечат на 2 пати и се ставаат во тавичка на оган.
2. Во тавичката се додава доматата и уште 2/3 тегла вода.
3. Се додава и маслото, шеќерот, солта, црвениот пипер и лукот исечкан на парченца.
4. Тавичката се покрива со капак и се остава да се вари.
5. Готово е кога пиперките и лукот се сварени, а сосот од домати е згустен.
- За најлесно да се објасни се става се во еден сад на оган, се додава вода, се покрива со капак и се вари. =)
- Ако има потреба се додава вода.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови