Превкусна и лесничка супа Ви препорачувам.Пријатен ручек :)

1. Компирите се сецкаат на коцки и се зовриваат во вода заедно со зачините и лаворов лист и коцка мза супа.
2. Морковот се ренда, а кромидот се сецка и се потпржуваат. Потоа се додаваат ситно исецканите пиперки (пожелно да бидат во различна боја) и накрај се додава исецкана на коцки тиквичка, сето тоа се пржи уште 7 минути и се додава во супата.
3. Супата се вари уште околу 10 тина минути и накрај се додава изренданиот лук.

Пред послужување може да се додаде во супата исецкан магдонос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани