Се сецкаат сите состојки.
1. На загреаната тава се става маслото и лукчето се пропржува кратко да пушти малку арома.
2. Се додаваат пиперките и се динстаат околу 10 мин.
3. Се додава патлиџанот и малку сол. Се динста додека да пушти сос.
4. Се кршат јајцата и се меша.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови