* Јас од семиња ставив лен, сончоглед,сусам,семки од тиква.

Во сад се става млака вода, квасецот, 1 лажица од брашото и малку сол да нарасне квасецот.
Потоа се додават медот, водата, брашното, сол и семиња по желба.

*Тестото е водено, не се меси.
Се остава да стаса.
Потоа се става во плех кој е намрсен и врз него доколку сакате можете да ставите од семињата.
Се пече 40 минути на 200 степена.
Потоа го оставаме преку ноќ врз решетка да олади.

Лебот е сочен, вкусен и здрав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови