Овие ќофтенца се идеално решение кога немате многу време да приготвите ручек.
Се спремаат од вечер и стојат 12 часа.
Кромидот најубаво е да се изблендира и да се додаде во месото. Сите останати состојки измешајте ги и оставете во фрижидер.
Смесата е кашеста. Во врел зејтин пуштајте по едно мало лажиче од смесата.
Од пецивото тие си нараснуваат и се многу меки.
Пробајте и кажете....
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови