Овошјето и јагодите добро изладни се мелат посебно во блендер.
Сладолед да стои надвор од фрижидер да омекне.
Се редат слоеви од состојките.
Во првиот слој одоздоле се редат бананите.
Врз нив кивито, потоа јагодите и на врвот сладолед.
На крај се украсува со нане.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови