Се матат јајцата, па се додава кафеавиот шеќерот Натура. Се мати да се добие густа смеса. Во неа се додаваат маслото и млекото, се мати и на крај се додава брашното, пецивото, ванилата и се меша со лажица...

Се става во намрсен калап со малку маргарин и се става повеќе од половина смеса. На остатокот се додава лажица какао и се додава над истурената смеса во калапот.

Се пече на 160 степени, 20 мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови