Шлагот се бие со млекото да се добие цврста смеса.
Во кугловот се става фолија и одоколу се реди со топени бисквити во млеко. На дното се редат топени чајни колачи.
Се става половина од смесата и се редат сечени тортички Винчини чоколадни и одозора пак шлаг.
Се става во замрзнувач и се сечи на парчиња. Лесна за јадење и освежителна.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови