Еве еден десерт на кој ќе му се издрадуваат децата, а богами и возрасните бидејки имаат лик како на вистинска круша.
Во длабок сад ставете го локумот и шеќерот во прав и убаво замесете, потоа додадете ги мелените бисквити и путерот и продолжете да месите.
Во смесата додадете екстрат од круша и формирајте круши.
Секоја круша извајлкате ја во шеќер во прав, а долниот дел во зелена боја за колачи, декорирајте со зелени ливчиња.
На здравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови