1. Сите состојки се сечат на мали коцки
2. Се мешат сите состојки зедно
3. Се додава вода да се покрие целиот зеленчук
4. Се вари 30 минути
5. Се бленда со рачен миксер

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови