Може да биде како салата за вечера или салата за со скара.

1. Се вари тестенината во солена вода и се оладува.

2. Во длабок сад се ставаат макарончињата и се додаваат сите состојки и се мешаат.

Се одредува вкусот по желба и се сервира ладна салатата. Брзо и вкусно. На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани