Вкусен, сиров, доста хранлив и здрав крем путер.

Сите состојки се ставаат во малата чаша од нутрибулет, се блендира додека да се добие хомогема кремаста смеса.
Мене ми беше доволно благо, па затоа не ставив никаков засладувач.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани