Краставичките и шунката се сечат на тенки ленти.
Во садот со краставички и шунка се додава мајонезот и киселата павлака и се промешува убаво.
Се посолува по вкус.
На здравје !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови