- Исецкајте ја зелката, краставицата, додадете ја пченката, исецканиот копар, на вкус сол и измешајте. Не е на одмет да исецкате и ротквичка.
- Сервирајте како што вие ќе сакате.
Наместо мајонез можете да ставите кисела павлака или пак мешавина од мајонез и павлака, зависно што повеќе сакате да јадете. Салатата може да биде и лесен оброк - што да не.
Да ви е слатко!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани