Во касерола ги ставаме млекото, шеќерот да провријаат 2 минути.
Ги додаваме путерот и чоколадото и мешаме на тивок оган состојките да се соединат.
Тргаме од оган и оставаме 5 минути смесата да се подизлади.
Ги додаваме зрната кикирики и мелените наполитанки.
Соединуваме.
Смесата ја истураме врз лист розен кора, или обланда...или ставаме во триаголен калап....
Јас ја ставаив меѓу еден лист розен кора.
Оставаме да се стегне, па сечиме на коцки и послужуваме.Коцките се мнооогу вкусни.Пробајте ги

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани