Еден рецепт во кој можете да искористите варени јајца.
Компирите се варат додека омекнат.
Во садот со компирите се сецкаат јајцата и со вилушка се гмечи заедно и се посолува по вкус, се додава бибер и се промешува убаво.
Во смесата додадете го јајцето, пецивото и брашното и повторно промешајте убаво.
Со влажна рака оформувајте кофтиња и валкајте ги во сусам, а потоа пржете ги во загреано масло додека добијат убава боја.
На здравје !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови