Изрендете ги морковите и ставете ги да се пржат со печурките. Откако убаво ќе се испржат ставете ги копаните зачините и налејте со топла вода, поклопете со капак и оставете да се динста. Повремено превртувајте ги копаните. Остајте го 5мин да постои и послужете. Исто така можете да послужете со ориз или помфрит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови