Компирот го лупиме и сечеме.
Го додаваме во плехот и го зачинуваме по желба. Додаваме масло и промешуваме.

Ги редиме копаните врз компирот и ги посолуваме.

На крајот го додаваме зеленчукот и печурките.

Додаваме масло.
50мл. Бело вино
100мл Вода

Ако сакате можете плехот да го покриете со алуминиумска фолија, и по 20 минути од печењето да ја одстраните.

Печеме на 180-200 степени околу 60-80 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови