Најпрво се двојат белките од жолчките.
Белките се матат во снег со солта, па се додават жолчките, шеќерот се додава постепено. Потоа се додава млекото, водата и зејтинот и на крај се додава брашното помешано задно со пецивото и ванилиниот шеќер.

Веќе готовата смеса се става во претходно подмачкан плех или обложен со хартија за печење. Врз смесата се додава исечкаото овошје. Инаку овошјето може да биде и замрзнато само да биде измиено со топла вода и добро иседено.

Се става во рерна и се пече околу 40-45мин. на 180
Филџанот е 150мл.

Веќе испечениот колач се наросува со мелен шеќер и се служи.
На здравје! 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови