Јајцата се матат со шеќерот додека се добие густа пенаста маса.
Се додава јогуртот, маслото и се меша со миксер. Брашното се меша со пецивото и кикириките и се додава кон матената смеса.
Се меша полека со лажица, се изедначува смесата и се сипе во подмачкан плех па се пече.
Одкако ќе се испече се сече на коцки и се декорира со чоколаден прелив и кикирики.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани