Сите состојки се мешаат со маталка за добро да се соединат.
Смесата се става во силиконски калапи или тавче бр.24 и се пече околу половина час во загреана рерна на 180 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови