Се става водата, маслото и шеќерот да зовриjат. Се трга на страна и се додава брашното и едно пециво. Се меси убаво и се прават топчиња и во секое топче се става фил.
За филот:
Јаболка рендани со шеќер се мешаат, се додаваат мелени бисквити да го впијат сокот. Секое топче се полни со филот и се печат на 250 степени.

Шербет- 500 гр. шеќер и 250 мл вода се остава малку да зоврие. 
Колачите врели, шербетот ладен, секое колаче се става во шербетот и се валкаат во кокос...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови