Најпрво се мати маргаринот со шеќерот и медот. Се додавата другите состојки и се меси убаво да се соедини. Од тестото се вадат топчиња, малку се сплескуваат и се редат во плех обложен со хартија за печење.
Се печат во загреана рерна на 180 степени, околу 15 минути.
Кога се печени и изладени, може да се посипат со шеќер во прав, но нас ни се и вака вкусни и доволно благи =)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови