Декоративни вкусни корпиња, готови за миг. Јас ги правев со јагоди меѓутоа овошјето може да си го менувате во зависност од вкусот.
Киселата павлака се мати со миксер и се додава шеќерот во прав.
Јагодите ситно се сецкаат и се блендираат додека се добие пире.
Јагодите се додаваат во павлаката и се убаво се маша.
Корпињата ги полниме со кремот и ги украсуваме со јагода и ливче нане.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови