Од сите состојки се замесува средно тесто за да може да се обликуваат топчиња. Се остава 30 мин да стаса тестото. Се прават топчиња. се печат на 180 С-30 мин. Се декорираат со кашкавал и шери домат или кулен, чајна и шери домат и се забодува чепкалка. На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани