Се загрева 200 мл. вода и се ставаат 2 кесички чај додека водата да олади.
Во блендер се става виски, мед, исечканите праски и изладениот чај. Блендираме.
Додаваме коцки лед. Повторно блендираме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови