Од состојките се замесува тесто и се остава да одмори 1 час во фрижидер.
Може и веднаш да се стави да се печи, но нема да може да се вадат форми треба со лажица да се тура.
Откако ќе се стегне тестото се расукува на набрашнета површина и се вадат форми
Колачињата се редат на плехче обложено со хартија.
Печиме додека да заруменат од по страните колачињата околу 10тина минути на 180 степени. Чекаме да се изладат и послужуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови