Овој едноставен дресинг, на секоја селата ќе даде еден прекрасен вкус, кој што ќе ве натера постојано да го користите.

Сите состојки ставете ги мала тегличка и енергично промешајте.

Дресингот користете го за свежа салата од рендани моркови или пак за цвежо рендано цвекло, краставица, трупка и сл.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови