Оваа смеса е за 12 кошнички од мафини.
1. Во калап за мафини по 1 полна лажица чоколадо растопено. Се замрзнува 15 мин.
2. Во блендер се ставаат кикириките и се мелат блендираат 10 мин. Се додава шеќерот и солта и се блендира. Се става по едно топче оформено од смесата на смрзнататото чоколадо и се прелива со 1 лажица чоколада. Одозгора се ставаат перли во боја....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани