Ова се едни од најубавите бомбици кои сум ги правела....
1. Оревите ситно ги мелеме, чоколадото го рендаме на најситната страна од рендето.Карамелизираните ореви  со толчник ги толчиме, колку што може поситно.
2. Од сите наведени состојки месиме смеса и веднаш правиме бомбици.
3. Бомбиците ги декорираме со толчени карамелизирани ореви.
Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови