Неодолива комбинација на необични состојки споени во експлозија на вкусови..

- Се пржи исецканиот кромид се додека не стане стаклест. Се додава исецканиот лук и карито и се пржи уште минута. Се додаваат сецканите печурки и сосот од домати.
- Смесата се динста неколку минути, па се додава зелката, путерот и зачините.
- Кратко се проварува и се сервира додека е топло.

Напомена
Може да се искомбинира и со басмати ориз

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови