Брзи, вкусни грицки!
Од сите состојки се замесува тесто. Доколку е потребно, може да се додаде уште малку вода. Се расукува тестото и се вадат форми. Се пече во загреана рерна на 200 степени, 15-20 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови