- Измешајте го зеленчукот, додадете врз него исецканите јајца во форма која сакате вие и залијте со дресингот.
Многу едноставна салата, но вкусна.

Дресинг
- Измешајте ги павлаката и јогуртот, осолете на вкус, додадете мелениот бел бибер, семки од тиква, ситно сецкан копар,измешајте. Ставете во фрижидер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани