За овие бисквитни колачи прво муслите се натопуваат со јогуртот, нека стојат така да омекнат барем 30 мин.
Кајсиите чистени од коска се миксаат во бландер, со лажица мед, се додаваат во муслите, се става ванилата, се образуваат форми како мини плескавица и се ставаат во рерна на 175 колку да се просушат околу 15 тина минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови