Јаболкта и крушите исчистете ги на средина.
Тиквата излупете ја од лушпата и исечете на коцки.
Во нутрибулет ставете јаболка, круши, тиква, грозје, мед и пола чаша вода.
Се изблендирајте.
Послужете во чаша и уживајте.
Многу е убаво!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани