1. Се рендаат јаболката, се додава шеќерот, заедно се полеваат со половина од водата(300мл) и се ставааат на оган.
2. Во преостанатата вода се раствараат двете пакетчиња пудинг, 1 пакетче цимет и се мешаат
3. Кога ќе се растопи шеќерот и ќе се соедини со јабоката се додаваат пудингот и циметот се вади од огин и се меша
4. Во тавче се редат бисквитите, па јаболката и се повторува три пати истиот процес. Се завршува со бисквити и се остава да се олади
5.Откако ќе се олади десертот на страна се мати слатка павлака и се полеваат бисквитите.
Пријатно јадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови