Лесно за правење, убаво за мирисање, приготвеното миризливо, миризливо, мераци :)
Рецептот е од другарка ми Ане, а и стапчето ванила е од неа. Ова е АНА рецепт :D

Ванила стапчето ставете го во водката и нека одстои 30ина дена.
Процедете и толку е.
Јас стапчето го исецкав на делчиња, но не морате ако сакате. За 30 дена алкохолот во секој случај ќе екстрахира се' од ванила стапчето. 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани