Ставете го млекото во  тенџере, додадете шеќер измешајте, оставете да зоврие.
Кога ќе зоврие млекото со шеќерот, намалете ја температурата и варете околу час и половина, понекогаш промешувајте.
Треба да се намали млекото.
Исклучете и ставете во фриждер 2 часа.
Не се плашете ако е ретко,  кога ќе се олади ќе загусне.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови