Прелесно и превкусно, брза подготовка и незаборавен наврат во детството.

- Во сад со вилушка се матат јајцата, се додава шеќерот, ванилата и на крај млекото, притоа се се меша до соединување.
- Во тава бр. 28 се истура смесата и се пече на 200 степени 30-40 минути.

Наздравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови