Подготовка:

1. Измијте ги и исчистете ги кајсиите и праските од семките. Ставете ги во сад со вода и оставете да повријат.
2. Така зовриени ставете ги да се изблендираат, а добиената густа смеса, префрлете ја во сад на оган. Додајте го шеќерот и промешајте нека се растопи. Оставете нека повари убаво и соберете ја жешката смеса во шишиња Затворете веднаш. Нека ви е слатко.

*Забелешка - Додека живеев во Македонија и додека имав шерпи и ќумбе, ништо не спремав на овој начин. Но, сега да добијам домашно подготвено, морам да се адапртирам на условите кои ги имам. Затоа помагаат многу делимано апаратите. Фала им.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови