Ова е најубавиот рецепт за медењаци кој сум го пробала. Прекрасни колачи кои се топат в уста, со заносна арома на цимет, мед, портокал...

Прво се прави шербетот и се остава да се олади.
Се замесува тесто од сите состојки и се формираат медењаци во саканата форма. Се печат околу 30 мин на 180 степени и откако ќе се испечат, дур се жешки се прелеваат со ладниот шербет, се оставаат 1 минута и се префрлаат во друг сад и се наросуваат со толчени ореви.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови